Klub Miłośników Teatru organizuje wyjazd do teatru Roma w Warszawie na spektakl dla dzieci i nie tylko KSIĘGA DŻUNGLI. Koszt wyjazdu to tylko 85 zł./os. (bilet, zwiedzanie teatru Roma, ubezpieczenie i przejazd). Planujemy wyjazd w maju 2017 (na pewno będzie to sobota).

Liczba miejsc ograniczona!

„Księga dżungli” to nowa muzyczna propozycja Nowej Sceny Teatru Muzycznego ROMA, skierowana głównie do młodego widza (od lat 4).
To historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.
Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: „dorosłych”.
Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, (bez pompy, zadęcia i moralizatorskiego tonu) akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie…
Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości ?

ZWIEDZANIE TEATRU – poznaj magię teatru od kulis

Magia teatru dzieje się nie tylko na scenie. Ogromne zaplecze: kulisy, podscenie, orkiestron, zapadnie, pomieszczenia techniczne, sale prób, sala baletowa oraz liczne pracownie (krawiecka, szewska, perukarnia, modelatornia, magazyn kostiumów i wiele innych) – ta różnorodność pomieszczeń, z których każde stanowi teatralny mikroświat, a wszystkie tworzą Teatr. W każdym z nich można spotkać wspaniałych i twórczych ludzi. Razem czuwamy nad każdym etapem powstawania sztuki teatralnej. Mamy przyjemność pracować w zabytkowych wnętrzach, profesjonalnie przystosowanych do swoich funkcji. Czas zwiedzania: 45 min.

Ramowy program zwiedzania:
1. Duża Scena – kulisy, zapadnie, orkiestron, widownia, balkony, foyer