Matematyka dla najmłodszych

MathRiders Junior to metoda nauczania matematyki opracowana przez Grupę Edukacyjną Helen Doron. Wchodzi w skład programu MathRiders. Stosuje połączenie innowacyjnych pomysłów, zachęty i rozrywki, aby dzieci zrozumiały podstawy matematyki i aby zmotywować je do kontynuowania indywidualnej przygody z matematyką.

Dlaczego metodologia MathRiders jest tak skuteczna?
• nowoczesne programy, opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej
i pedagogiki wczesnoszkolnej,
• wyszkolona kadra nauczycielska,
• nauka przez zabawę i zróżnicowane ćwiczenia,
• interesujące dla dzieci opowiadania, zajęcia ruchowe, muzyczne (również z muzyką klasyczną) i plastyczne,
• unikalne zeszyty ćwiczeń,
• zastosowanie metod aktywizacyjnych i motywujących,
• swobodna, ciepła atmosfera,
• małe grupy (4-8 osób).

Lekcja MathRiders składa się z kilku elementów:

Gimnastyka umysłu: Tego typu ćwiczenia są szybkie, zabawne i skonstruowane tak, aby zintegrować funkcje prawej i lewej półkuli dla bardziej twórczej i skoordynowanej nauki.

Świadomość muzyki: MathRiders Junior wykorzystuje ścisłe powiązanie matematyki z muzyką, aby rozwijać zdolności arytmetyczne, pobudzać twórcze myślenie i dawać jeszcze więcej frajdy.

Bajki i piosenki: Bogaty świat bajek i piosenek motywuje dziecięce zainteresowanie wszystkim, co związane z matematyką. Uczniowie poznają dawne wynalazki i życie wielkich matematyków.

Zeszyty ćwiczeń: Materiały do nauki zaprojektowano specjalnie dla dociekliwych młodych umysłów MathRiders Junior. Dzięki gradacji trudności zadań, budują one podstawy zrozumienia elementarnych pojęć matematycznych takich, jak liczby, kształty, wzory czy arytmetyka.

Zadania domowe: Dodatkowe zadania dla tych, którzy chcą poćwiczyć w domu (w MathRiders Junior zadania domowe nigdy nie są obowiązkowe).

Zobacz profil w mediach społecznościowych:  https://www.facebook.com/SiedlceMathRiders