Misja Robotyka startuje z zajęciami w Zbuczynie.

Zapraszamy na bezpłatne próbne zajęcia, które odbędą się na przełomie września i października 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie.

Nasze zajęcia to połączenie konstruowania robotów z klocków LEGO z nauką podstaw programowania.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Zajęcia prowadzimy w różnych grupach wiekowych.

Dlaczego warto postawić na robotykę LEGO?

• nauka programowania i konstruowania pozwala wypracować umiejętność logicznego myślenia, nie tylko dotyczącego informatyki,

• programowanie staje się trzecim językiem, a przykłady pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie w tym czasie przynosi najlepsze efekty,

• uczniowie kształtując swoją wiedzę dotyczącą nowych technologii, zdobywają narzędzia pozwalające odnaleźć się w tym świecie,

• robotyka i programowanie są w dalszym ciągu przedsięwzięciem rozwojowym, a obcowanie od dziecka z nowoczesnymi technologiami pozwoli w przyszłości wpływać na rozwój i wykonywać nowe, nieznane nam jeszcze zawody.

Zajęcia z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Nawet najmłodsi uczniowie zdobywają wiadomości z zakresu matematyki czy fizyki – poruszane są tematy takie jak grawitacja, siła odśrodkowa, kąty, czy jednostki miary stosowane na świecie.