Od ponad 100 lat, każdego roku 8 marca ludzie na całym świecie wspólnie świętują osiągnięcia kobiet. Wyrażają szacunek i uznanie dla ich zmagań. W Dzień Kobiet w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie odbył się z tej okazji wyjątkowy koncert znanej wokalistki i aktorki Anety Todorczuk pt. „Matka, żona, kochanka”. Na wszystkich czekały liczne atrakcje.

Na początku imprezy została przedstawiona historia tego wyjątkowego dnia, którego początki sięgają 1909 roku. W krótkim rysie zostały omówione etapy rozwoju tego słynnego święta. Nie zabrakło odwołań do czasów walk kobiet o prawa do głosowania, obejmowania stanowisk publicznych i o prawa do pracy, jak też do epoki PRL-u. Nie zabrakło także życzeń skierowanych do wszystkich pań.

W drugiej części wydarzenia scena należała do wokalistki i aktorki Anety Todorczuk. Jej autorski program pt. „Matka żona kochanka" to zbiór luźnych felietonów napisanych przez artystkę, będących obserwacją życia ma bazie własnych i zapożyczonych doświadczeń, niespełnionych i spełnionych marzeń każdej kobiety. Artystka swoim muzodramie w humorystyczny i zabawny sposób przytoczyła anegdoty oraz wykonała utwory skłaniające do refleksji nad tym, czy da się połączyć role matki, żony i kochanki oraz jak ogarnąć te trzy role jednocześnie.

Po występach odbyły się losowania voucherów, bonów zakupowych i podarunkowych oraz biletów o łącznej wartości 3210 zł. Ich fundatorami były firmy: gabinet terapeutyczny Sentio, salon odnowy biologicznej Relaksownia, gabinet kosmetyczny Manufaktura ecoSPA, gabinet kosmetyczny PRESTIGE Institute, salon piękności Atelier Wizerunku Anna Lach,  gabinet kosmetyczny Willa Spa, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego – Scena Teatralna Miasta Siedlce, firma kosmetyczna Oriflame Sweden oraz kawiarnia Coffe&Tea House.

Na wydarzenie przybyło prawie 100 osób. Imprezę zakończyła Emilia Biarda – dyrektor GOK-u w Zbuczynie, która skierowała bukiet życzeń oraz podziękowania wszystkim za przybycie. Organizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie.