Piątek, 22 kwietnia 2022 roku, zapisał się w Szkole Podstawowej w Czuryłach pod znakiem rywalizacji językowej. W szranki stanęło 22 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Zbuczyn: z Izdebek-Kosnów, Borków-Kosów, Dziewul, Zbuczyna, Ługów Wielkich oraz Czurył, rozwiązując testy z języka angielskiego. Sprawdzian wiedzy odbywał się z podziałem na 2 kategorie: klasy IV-VI oraz VII-VIII, a jury składało się
z opiekunów uczestników konkursu.

Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań różnego typu sprawdzających słownictwo z działów "Żywienie"
i "Życie prywatne", oraz kompetencje czytelnicze w podanej tematyce. Przedstawiciele klas IV-VI mogli zdobyć maksymalnie 70 punktów, a klas VII-VIII 100 punktów w zadaniach o zróżnicowanym stopniu trudności.
Wyniki konkursu oraz jego podsmowanie odbędzie się 9 maja (poniedziałek) o godz. 13.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czuryłach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

Konkurs odbywa się pod patronatem pana Huberta Pasiaka - wójta gminy Zbuczyn.