O co tak właściwie chodzi?

„Fabryka Super Slime” - pod tą tajemniczą nazwą kryje się akcja zainicjowana przez grupę nieformalną realizującą projekt w ramach inicjatywy lokalnej 2018 przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbuczynie. Na czym polega fenomen slime’ów?

Slime, czyli tzw, glutek to rodzaj specjalnej masy plastycznej – nie jest cieczą ani ciałem stałym czy plasteliną. Jedno jest pewne! Zabawa nią pobudza kreatywność i wyobraźnię dzieci. Jest to rodzaj zajęć sensoplastycznych, które dostarczają dzieciom nie tylko fantastycznej zabawy, ale także mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój najmłodszych.

Dzieci z gminy Zbuczyn zakochały się w glutkach! Potwierdza to cyklicznie uruchamiana „Fbryka Super Slime” w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie – chętnych dzieci jest tyle, że nie mieszczą się w sali! Dlatego instruktorzy GOK w ramach stałej akcji „GOK w świetlicach” postanowili wyruszyć ze slime w teren. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! Różowe, niebieskie, zielone, czerwone... Z brokatem, z piaskiem kinetycznym, zapachowe... To tylko niektóre z rodzajów glutków powstających na zajęciach, a zabawy nimi nie ma końca.

Ogromną zaletą tej zabawki jest jest jej prostota wykonania oraz bezpieczeństwo używanych produktów – są to tylko i wyłącznie artykuły na co dzień wykorzystywane w każdym domu. Przecież każdy używa kleju, płynu do prania czy pianki do golenia.

Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy 20 lipca w GOK Zbuczyn!