Żurek z białą kiełbasą, jajka, wędzone wędliny i kiełbasy, babki i inne ciasta – to tylko niektóre dania, jakie pojawiły się stole w czwartkowe popołudnie, 21 kwietnia. W sali Amadeo odbyło się bowiem spotkanie wielkanocne zorganizowane przez Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie.

Spotkanie otworzyli i poprowadzili: Maria Konstańczuk – przewodnicząca UTW oraz Marek Kubak – wiceprzewodniczący UTW. Życzenia naszym seniorom złożyli przybyli goście: ks. kanonik Sławomir Brodawka – proboszcz parafii św. Stanisława BM w Zbuczynie, Hubert Pasiak – wójt gminy Zbuczyn oraz Ireneusz Chomka – przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn. W spotkaniu oprócz licznie przybyłych seniorów uczestniczyli także Emilia Biarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Łukasz Wawryniuk – koordynator UTW.

Kilkugodzinne spotkanie było okazją to wspólnych rozmów i wspomnień. Było to w końcu pierwsze od dłuższego czasu, większe spotkanie towarzyskie członków zbuczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W drugiej części spotkania omawiane były plany jego działalności na najbliższy kwartał w powiązaniu do złożonych projektów i wniosków.