3 maja 2022 r. odbyły się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Spotkanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele w Krzesku Mająteku, a następnie przeszliśmy do Krzeskiego Domu Kultury, gdzie rozpoczęły się przygotowania do XII Krzeskiego Biegu Konstytucji im. Jana Pasiaka. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził Tomasz Jaszczuk - pochodzący z gminy Zbuczyn skoczek w dal.
Po rozgrzewce uczestnicy biegu sprawdzili swoje siły na dystansie około 3.5 km - niektórzy ten dystans przebiegli, inni przejechali na rolkach, a jeszcze inni na rowerze :)

Kolejnym punktem programy był piknik rodzinny. Nie zabrakło gier, zabaw i animacji dla dzieci, dmuchanek, malowania twarzy, stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z przygotowanymi przez nie pysznościami, quizów historycznych i wielu innych.