20 maja przy współpracy ze Zbuckim Ruchem zorganizowaliśmy kolejnie spotkanie z Robertem Celińskim, extreme runnerem maratonów himalajskich. Tak jak podczas ostatniej wizyty słynnego biegacza, spotkanie rozpoczęło się wspólnym treningiem na boisku przy Szkole Podstawowej w Zbuczynie. Robert zaprezentował naszym lokalnym biegaczom ćwiczenia rozgrzewające poszczególne partie mięśni, opowiedział o różnicy pomiędzy bieganiem na nizinach a terenach górskich, oraz wyjaśnił jak ważne jest dostosowanie techniki biegania do warunków panujących na trasie.

Po treningu przenieśliśmy się do sali widowiskowej GOK Zbuczyn, gdzie odbyła się krótka rozmowa z Robertem, którą poprowadził Paweł Chojecki - miłośnik biegania oraz założyciel Zbuckiego Ruchu. Następnie obejrzeliśmy projekcję filmu "Chasing the breath" (W pogoni za oddechem), który opowiadał o zmaganiach extreme runnera w przygotowaniach do legendarnego Tenzing Hillary Everest Marathon - najwyżej rozgrywanego maratonu na świecie, który jest hołdem złożonym pierwszym zdobywcom najwyższego szczytu świata.