14 września 2022 r. o godz. 11.00 do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie przybyli uczniowie kl. VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn na spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło - wielokrotnie nagradzaną polską pisarką, autorką wierszy, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmującą się również malarstwem i piosenką. Jej debiut literacki to opublikowany w 1997 roku tom poetycki „Moje wiersze donikąd". Autorka związana była z Grupą Literacko-Artystyczną KORALE. Powieść młodzieżową „Kawa z kardamonem" napisała na konkurs, jednak jury jej nie nagrodziło. Niedługo później książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura, zaś w 2011 roku otrzymała nominację do Nagrody Donga i nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Powieść przetłumaczono na język ukraiński i rosyjski, obecnie na Ukrainie jest szkolną lekturą. W pierwszej części spotkania pisarka nawiązała do swojej twórczości, a następnie zostały przeprowadzone warsztaty literackie – „Komiks w roli głównej”. Młodzież chętnie zadawała pytania oraz zgłębiała wiedzę na temat powstawania i tworzenia komiksów, jednocześnie tworząc własne prace. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki oraz otrzymać autograf z dedykacją.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022.