W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy cykl zajęć kreatywnych pod hasłem "EkoDeko", podczas których dzieci i młodzież samodzielnie wykonali świąteczne ozdoby. Zajęcia odbyły się w świetlicach wiejskich oraz salach szkolnych, gdzie do tej pory nie były realizowane tego typu warsztaty. Podczas spotkań Instruktorzy GOKu pobudzili pasję do tworzenia przedmiotów DIY. Spotkania zrealizowano w 7 miejscowościach. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Borkach-Kosnach, świetlicę wiejską w Krzesku-Majątku, Szkołę w Ługach Wielkich, świetlicę w Choi, Tarczach, Cielemęcu, Izdebkach-Kosnach oraz w Tchórzewie-Plewki. Zajęcia zostały przeprowadzone również w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród dzieci i młodzieży odwiedzonych miejscowości. Uczestnicy mieli okazję przygotować piękne lampiony na bazie szklanych naczyń lub aniołki-zawieszki wykonane z zimnej masy porcelanowej. Zobaczie sami jak zdolni są nasi uczestnicy!