20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Autorką hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu. Jest to plakat, którego autorem jest Emil Idzikowski. Plakat Emila Idzikowskiego ma siłę graficznego oddziaływania. Kompozycja czystych barw niesie ze sobą nie tylko efekt optyczny, ale też przekaz racjonalny. Biel w centrum grafiki symbolizuje światło wiedzy, czystość prawdy. Dla większości osób znane ze szkoły zjawisko rozszczepienia światła oraz efekt barw dopełniających przypominają, że nieskazitelna czystość światła jest sumą wszystkich barw, a więc… różnorodnych treści, nauki i emocji, dostępnych na bibliotecznych półkach.  Agresywny wizualnie plakat dobrze spełnia funkcję agitacyjną.

Patroni roku 2023 - plakat dotyczący wystawy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie. Na środku zdjęcia patronów roku 2023: Jerzy Nowosielski | Paweł Edmund Strzelecki | Aleksander Fredro Aleksandra Piłsudska | Jadwiga Zamoyska | Wojciech Korfanty    Maurycy Mochnacki | Mikołaj Kopernik | Jan Matejko  Wisława Szymborska | Włodzimierz Przerwa-Tetmajer  Pamięć Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego. Wystawa czynna w okresie: 27 kwietnia - 31 grudnia 2023 roku. SALA WIDOWISKOWA GOK ZBUCZNa dole logotypy Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie.

WYSTAWA PATRONI ROKU 2023

z a p r a s z a m y

sala widowiskowa GOK Zbuczyn

Plakat - Przystanek Książka. GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZBUCZYNIE ZAPRASZA do udziału w akcji przystanek książka w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 8-15 maja 2023 r. godz. 10.00-15.00. * spotkanie z książką w plenerze – plac „Pod Wierzbą” przed GOK Zbuczyn * promocja nowości wydawniczych. W tle książki, wierzba, dzieci czytające książki, znak przystanku autobusowego na okładce książki.

Plakat dotyczący XXXIX KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO. Na środku postać Koziołka Matołka, a pod nim tekst: przygotuj wiersz i fragment prozy dowolnego autora.  Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zapraszają uczniów klas I-VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie w kat. wiekowych (I-III, IV-VI, VII-VIII). ELIMINACJE SZKOLNE - do 9 maja 2023 r. ELIMINACJE GMINNE - 16 maja 2023 r. (GOK ZBUCZYN), 10:00 ELIMINACJE POWIATOWE - 29-30 maja 2023 r., godz. 10:00 (DPT "Reymontówka"). Finał - 6 czerwca 2023 r. (MOK Siedlce), 9:00. Na dole logotypy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie oraz informacja: Karty zgłoszenia do 10 maja 2023 r. /środa/ do godz. 17.00 Regulamin, karta zgłoszenia oraz załączniki RODO na stronie www.gokzbuczyn.pl