Pracownia plastyczna prowadzona przez Dominikę Kośla.

Od 2015 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury funkcjonuje samodzielna pracownia, która posiada trzy oddzielne pomieszczenia: pracownię rzeźby, malarstwa i rysunku. Dzięki zajęciom w pracowni dzieci i młodzież z terenu gminy Zbuczyn rozbudzają swe pasje i zamiłowanie do sztuki.
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, przyjemnej atmosferze panującej na zajęciach oraz indywidualnemu podejściu do każdego uczestnika dzieci zamieniają się w małych artystów: malują, tworzą, rzeźbią. Uczą się dostrzegać piękno otaczających ich barw, form, świateł, poczuć naturalną radość tworzenia. Zajęcia, oprócz nauki podstawowych technik plastycznych, rozwijają zdolności manualne, wyrabiają wrażliwość na piękno, a także ćwiczą cierpliwość i koncentrację.

Efekty pracy młodych artystów można podziwiać na ekspozycji w pracowni oraz w Gminnym Ośrodku Kultury podczas cyklicznych wystaw i wernisaży oraz na wystawie plenerowej umieszczonej na Placu 600-lecia Zbuczyna. Ponadto prace często biorą udział w różnego rodzaju konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.