Dzieci z terenu gminy Zbuczyn podczas trwania „Akcji lato” miały okazję odbyć wycieczki krajoznawcze do JuraParku w Bałtowie oraz do Krainy Westernu w Sońsku.

Sońsk pozwolił nam przenieść się w klimat Dzikiego Zachodu, gdzie prawdziwi kowboje uczyli nas strzelać z łuku i wiatrówki, płukać złoto w kopali, a wiosce indiańskiej przywitał nas wódz, który wprowadził w świat kultury indiańskiej, wierzeń i tradycji. Bałtów zaś oprócz wycieczki śladami dinozaurów pozwolił nam poznać świat dzikich zwierząt. Podczas przejażdżki amerykańskim schoolbusem obserwowaliśmy wielbłądy, lamy, „święte krowy”, australijskie emu, azjatyckie antylopy, kozy afrykańskie, żubry, alpaki, daniele, różne gatunki jeleni, dziki, strusie i wiele innych gatunków zwierząt. Oprócz tego zwiedziliśmy także Sabathówkę – Wioskę Czarownic, gdzie na dzieci czekały tory sprawnościowe i pokaz magicznych sztuczek. W kolejne wakacje planujemy zwiedzić inne ciekawe miejsca, które kryje nasz region.