10 września 2017 r. odbyło się VI Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka w Januszówce.

Stowarzyszenie Akacjowy Zakątek w Januszówce i Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie wspólnie zadbali o liczne atrakcje. Występy artstyczne Krystiana Makstona dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, ogródek dziecięcy, dmuchany zamek do skakania, kiełbaski z grilla i gorąca grochówka. Jednak głównym punktem programu był V Turniej Sołtysów o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn, do którego zgłosiło się 5 sołectw: Tchórzew-Plewki, Łęcznowola, Dziewule, Pogonów oraz gospodarze - Januszówka. Mimo ogromnej chęci zwycięstwa każdej z drużyn - najważniejszy był uśmiech, zdrowa rywalizacja a także duża dawka pozytywnej energii. Oprócz głównej nagrody - pucharu, gmina Zbuczyn ufundowała nagrody rzeczowe: kosiarkę spalinową, podkaszarkę do trawy oraz piłę łańcuchową.

Tegoroczni zwycięzcy:
I miejsce - Pogonów