8 listopada z wykładem audytoryjnym do Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie przyjechała Urszula Paczuska.

Temat wykładu: "Kreatywne myślenie - sposobem na wiecznie młody umysł". Pani Urszula rozpoczęła wykład przykładami osób z przestrzeni wieków: Leonardo da Vinci, Thomas Edison, Steve Jops, Mark Zuckerberg, które zasłynęły swoimi dokonaniami, dzięki kreatywnemu myśleniu. Prowadząca poruszyła zagadnienia tj.: czym jest kreatywność i czy można się jej nauczyć? czy na pewno wykorzystujemy cały potencjał naszego mózgu?jak zachować młody umysł niezależnie od wieku? Wykład został uatrakcyjniony ćwiczeniami, które pobudziły kreatywne myślenie Seniorów.

Wykład audytoryjny odbyło się w ramach cyklu wykładów audytoryjnych z projektu Fundacja DONUM "Dojrzałość okresem jest złotym" realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.