W dniu 4 lipca 2017 r. z inicjatywy Rady Seniorów, Gmina Zbuczyn przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60-ty rok życia oraz posiadają obywatelstwo polskie. Karta seniora uprawnia do zniżek na wybrane usługi i produkty w ponad 1000 punktach na terenie całej Polski.

Zniżki na wypoczynek w sanatoriach, uzdrowiskach czy hotelach, upusty na zabiegi rehabilitacyjne, tańsze bilety wstępu do kin i teatrów, upusty w restauracjach, kawiarniach, rabaty na zabiegi stomatologiczne, fryzjerskie czy kosmetyczne, promocje w kwiaciarniach i biurach podróży. To tylko niektóre z możliwości oferowanych przez Ogólnopolską Kartę Seniora.

Najniższe zniżki na wybrane usługi to 5%, najwyższe to nawet 25%. Wiele badań np. słuchu po okazaniu Karty Seniora jest wykonywane nieodpłatnie. Nic więc dziwnego, że Rada Seniorów Gminy Zbuczyn oraz słuchacze Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbuczynie zabiegali o jej wprowadzenie także na terenie naszej gminy.

W program zaangażowanych jest ponad 1000 przedsiębiorstw z całej Polski, a ich liczba nieustannie wzrasta. Chęć zdobycia opinii miejsca przyjaznego seniorom, poprawa rozpoznawalności na rynku czy powiększenie grona swoich klientów jest także korzystne dla firm współpracujących z OKS. Szczegółowa lista przedsiębiorców honorujących kartę jest dostępna na stronie www.glosseniora.pl.

Ogólnopolska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna i bezterminowa. Jest imienna i nie może być przekazywana innym osobom. Jedynym warunkiem jej uzyskania jest ukończone 60 lat. Kartę Seniora można otrzymać po wypełnieniu formularza w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie.

Organizatorem programu jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu Głos Seniora.

Formularz zgłoszeniowy dla seniorów: formularz

Lista firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora: lista firm