Konferencja dotycząca wspierania aktywności, samokształcenia i samopomocy seniorów.

28 listopada 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie mówiło się tylko i wyłącznie o seniorach, ich życiu i roli w społeczeństwie. Niestety dane demograficzne są nieubłagane, ludzi starszych w społeczeństwie nieustannie przybywa, dlatego warto korzystać z ich doświadczenia i promować ich inicjatywy.

W konferencji, obok licznego grona seniorów z terenu gminy Zbuczyn, wzięli udział przedstawiciele okolicznych gmin, urzędów miast, szkół oraz ośrodków kultury prowadzących również działania na rzecz seniorów. Znamienici prelegencji zaś uświetnili to spotkanie swymi wystąpieniami.

Elżbieta Bogucka /Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej/ mówiła o wyzwaniach polityki senioralnej na Mazowszu oraz roli Samorządu Województwa Mazowieckiego w rozwijaniu aktywności społecznej osób straszych.

Przemysław Wiśniewski /Prezes Fundacji ZACZYN/ omówił krajobraz polityki senioralnej w Polsce oraz zwrócił uwagę, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią Rady Seniorów.

Dr Małgorzata Ołdak /Zastępca Dyrektora Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego/ zwróciła uwagę na ogromny potencjał osób starszych oraz ich aktywność społeczną, kulturalną i polityczną.

Hubert Pasiak /Wiceprezes Mazowieckiej Federacji na rzecz Ekonomii Społecznej/ zaprezentował w jaki sposób seniorzy z terenu gminy Zbuczyn wykorzystują bony społeczne w ramach projektu "Seniorzy z inicjatywą 3".

Łukasz Salwarowski /Prezes Stowarzyszenia MANKO/ omówił szczegółowo ideę Ogólnopolskiej Karty Seniora podkreślając, że jest to program aktywizacji seniorów, przedsiębiorców oraz samorządów.

Konferencję zakończyła Uroczysta Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora dla Gminy Zbuczyn. Wójt, Tomasz Hapunowicz, wraz z Prezesem Stowarzyszenia MANKO, Łukaszem Salwarowskim, wręczyli karty przedstawicielom Rady Seniorów Gminy Zbuczyn.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.