Posadziliśmy pierwsze buki!

13 kwietnia odbyła się oficjalna inauguracja akcji "600 buków na 600 lat", a przez kilka najbliższych dni na terenie Zbuczyna i okolicznych miejscowości zostanie posadzone 600 drzewek bukowych. Po sesji Rady gminy Zbuczyn przedstawiciele samorządu oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie, harcerze, szkolne koło Caritas, opiekunowie samorządu uczniowskiego, przedstawiciele Rady Rodziców, na skwerze w centrum Zbuczyna, wspólnymi siłami, starannie, posadzili drzewka. Wójt gminy Pan Tomasz Hapunowicz przed posadzeniem pierwszego buka, wybił własnoręcznie pierwszą monetę przygotowaną na jubileusz. Denar trafił pod korzenie drzewa. Wszyscy którzy brali udział w tej historycznej chwili mogli wybić pamiątkowe monety. Pogoda i nastroje dopisały!

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji foto.