21 kwietnia mieszkańcy Tarcz przeprowadzili akcję sprzątania swojej miejscowości, pobliskiego lasu leżącego pomiędzy miejscowościami Tarcze oraz Grubale oraz sadzenia buków z okazji 600-lecia powstania parafii i miejscowości Zbuczyn.

Nie bez powodu wielkie sprzątanie lasu  i sadzenie drzewek bukowych odbyło się w tym terminie - uczczono w ten sposób Światowy Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia.
Do akcji zostały zaproszone sąsiednie miejscowości: Cielemęc, Ługi Wielkie, Grubale. W ruch poszły rękawice, worki na śmieci oraz kamizelki odblaskowe, by wszyscy byli bezpieczni. Mieszkańcy korzystają z tutejszego lasu leżącego na skraju wsi Tarcze i Grubale – tutaj biegają, wychodzą z psem, spacerują. Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko, a lasy są naszym wspólnym dobrem, o które trzeba dbać. Wszystkim nam zależy na mieszkaniu w pięknej i czystej okolicy, dlatego też dbajmy o środowisko.

Apelujemy! Nie wyrzucajcie śmieci do lasów, na drogi, do rowów, na pola!