3 czerwca 2018 r. na Orliku w Zbuczynie odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka oraz Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze.

Mistrz Polski, Europy i Świata we freestyle footballu - Paweł Skóra - to jeden z gości specjalnych tego dnia. Swoją pasją dzielił się i zarażał nią zbuczyńską publikę. Pokazy i warsztaty trików piłkarskich prowadzone przez Pawła wprawiły w zachwyt nie tylko fanów piłki nożnej!

Niesamowitych wrażeń dostarczyły także pokazy rolkowe, w wykonaniu Piotra Combrzyńskiego – wielokrotnego Mistrza Polski w jeździe agresywnej na rolkach, oraz Eweliny Czapli – mistrzyni Polski i wielokrotnej medalistki Pucharu Świata we Freestyle Slalomie. Swoim bogatym doświadczeniem chętnie dzielili się z innymi – każdy kto zabrał ze sobą rolki, mógł uczyć się od mistrzów!

Oczywiście nie mogło zabraknąć wybijania pamiątkowej monety - denara zbuczyńskiego, który został przygotowany z okazji obchodów jubileuszu 600-lecia parafii i miejscowości Zbuczyn.

Każde dziecko mogło zamienić się w postać z bajki malując swoją buźkę, a także korzystać do woli z dmuchanych zjeżdżalni. Dla odważnych przygotowaliśmy wieżę skrzynek.

Równolegle do wszystkich atrakcji odbywały się zawody sportowo – pożarnicze. Po zaciętych rozgrywkach podium prezentuje się następująco:

I miejsce: OSP Dziewule,

II miejsce OSP Czuryły

III miejsce OSP Zbuczyn

Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci!

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji, bo Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbuczynie trwa cały miesiąc!

W każdą niedzielę czerwca zapraszamy wszystkich na plac zabaw przy Urzędzie Gminy Zbuczyn na IV edycje niedzielnych spotkań - „ U nas na podwórku”. (więcej informacji znajdziecie w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszej stronie na facebooku GOK ZBUCZYN.