Wielki Urodzinowy Piknik Rodzinny odbył się 1 lipca.

Gwiazdą tego dnia była wspaniała Majka Jeżowska, która swą energią rozgoniła deszczowe chmury. Na scenie wystąpili laureaci VII Międzygminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Around the music” oraz studio piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy występ teatru Impro Baja, czyli improwizowany spektakl dla dzieci.

Tomasz Hapunowicz – Wójt Gminy Zbuczyn wręczył nagrody wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach jubileuszowych „Zbuczyn ma dziś urodziny” oraz „Nasze małe – wielkie historie”.

Na placu zabaw ponad tłum wyrastali szczudlarze, Robert Sadło prowadził warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci, cuda z baloników tworzyła Ewa Wierzchucka, a pod altaną dzieci mogły zamienić się w wymarzone postacie dzięki malowaniu twarzy. Panie ze stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Krzesku – Królowa Niwa przygotowały przepyszne pirogi pod hasłem „600 pierogów na 600 lat”. Pokazy akrobacji rowerowych Piotra Bielaka oraz animacje dla dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Policji.

Podsumowaniem Pikniku Rodzinnego był koncert Majki Jeżowskiej, podczas którego artystka oczarowała publiczność Zbuczyna.

To były wspaniałe urodziny!

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji.