2 września 2018 r. mieszkańcy gminy Zbuczyn oficjalnie pożegnali wakacje podczas pikniku rodzinnego w Dziewulach.

Pożegnanie lata w Dziewulach to już lokalna tradycja, gdyż impreza odbyła się po raz szósty! Oprawę muzyczną zapewnił zespół Chojecki Band oraz Kapela Zbucka. Na scenie wystąpiły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziewulach oraz laureaci konkursu Around the Music organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie. Podczas pikniku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa we wbijaniu gwoździa na czas. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn – Tomasza Hapunowicza. Panowie mogli także wziąć udział w zawodach siłowania się na rękę.

W związku z jubileuszowymi obchodami 600-lecia miejscowości i parafii Zbuczyn – nie mogło zabraknąć wybijania „denara Zbuczyńskiego”. Moc atrakcji dla najmłodszych przygotowali instruktorzy GOK oraz szkoła językowa Eurolingua Siedlce, m.in. malowanie na folii, dmuchanki , wieża skrzynek i malowanie buziek.