Sport to zdrowie! - dlatego, mieszkańcy Karcz 15 września spotkali się na Pikniku Rodzinnym.

Miłośnicy sportu oraz dobrej zabawy mogli wziąć udział w testach sprawnościowych niezależnie od wieku. Organizatorzy imprezy zaplanowali konkurencje dla wszystkich, nie zapominając o najmłodszych m.in. turniej rodzinny, biegi dla dzieci, rzut dziewcząt do kosza i wiele innych atrakcji. Gościem specjalnym podczas spotkania był mistrz Polski w skoku w dal – Tomasz Jaszczuk. Przeprowadził rozgrzewkę przed konkurencjami, zaprezentował techniki skoku w dal, po czym każdy mógł wziąć udział w zawodach, w tejże dyscyplinie. Uczestnicy poznali zasady gry w piłę koszykową, a także obejrzeli pokaz umiejętności w wykonaniu zawodników Ekstraklasy PGE MKK Siedlce.

Zwieńczeniem programu było ognisko integracyjne dla mieszkańców Karcz oraz przybyłych gości.

Projekt zrealizowany został ze środków Gminy Zbuczyn w ramach inicjatywy lokalnej 2018.