23 września 2018 r. odbyło się VII Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka w Januszówce.

Sołtysi już po raz VI mogli zawalczyć o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn – Tomasza Hapunowicza. Celem konkursu jest popularyzacja kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy, wyrabianie nawyku aktywnego udziału mieszkańców w różnych formach zabawy oraz aktywizacja środowisk samorządowych wsi do systematycznego działania w zakresie zdrowego stylu życia.

W konkurencjach sportowych wzięło udział 4 drużyny. Byli to przedstawiciele Tarcz, Januszówki, Pogonowa oraz Rówiec, z sołtysami na czele. Zespoły rywalizowały w 6 konkurencjach sportowych takich jak: ziemniaczana sztafeta, gąsienica, podróż sołtysa bryczką, rzut workiem z ziemniakami, wycieczka farmera oraz koło fortuny.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, medale oraz dyplomy za udział:

I miejsce - Pogonów

II miejsce - Tarcze

III miejsce - Rówce

IV miejsce - Januszówka

Oprócz zaciętej rywalizacji była to przede wszystkim świetna zabawa oraz integracja mieszkańców gminy Zbuczyn. Najmłodsi uczestnicy pikniku również nie mogli się nudzić – przygotowaliśmy m.in. dmuchany zamek oraz ogródek dziecięcy gdzie czekały: ziemniaczane pieczątki, słomki konstrukcyjne oraz farby.

Wszyscy przybyli goście mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz zjeść pyszną gorącą grochówkę, przygotowaną przez - Stowarzyszenie Akacjowy Zakątek w Januszówce.

Spotkanie zakończyło się meczem towarzyskim Pogonów kontra Januszówka. Gospodarze imprezy zajęli pierwsze miejsce.

Organizatorami pikniku było: Stowarzyszenie Akacjowy Zakątek w Januszówce, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie oraz Gmina Zbuczyn.