Seniorzy z terenu gminy Zbuczyn 27 listopada po raz drugi świętowali Dzień Seniora. Rozpoczęto od wspaniałego koncertu, podczas którego na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie wystąpił zespół „Sokołowscy Bardowie” z zaprzyjaźnionego Sokołowa Podlaskiego.

Zespół w swym repertuarze zaprezentował popularne piosenki i melodie rozrywkowe począwszy od lat 60-tych do chwili obecnej. Następnie wystąpił rodzimy zespół wokalny „UliBabki” działający przy GOK Zbuczyn pod kierownictwem Urszuli Chruściel i akompaniamentem Wojciecha Ciekota. Zespół powstał w 2011 r., ma na swoim koncie wiele udanych występów oraz zwycięstw w konkursach kolędowych, patriotycznych i innych. Ostatnio zdobył II miejsce podczas Przeglądu Piosenki Patriotycznej w Radomyśli.

Na II Dzień Seniora Gminy Zbuczyn zostali także zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych, osoby przychylne środowisku Uniwersytetu III Wieku oraz przyjaciół z UTW z Łosic, grupy Senioriny Rakowianki z Rakowca oraz Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Krzesku. Po uroczystym koncercie odbył się Bal Seniora.

II Dzień Seniora Gminy Zbuczyn współfinansowany był ze środków programu FIO Mazowsze Lokalnie w ramach projektu „Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną”.