Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta, kompozytor.Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze"  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m. in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Organizator Gitarowego Rekordu Guinnessa, w 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni  amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m. in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami m. in. Carlosem Johnsonem i Johnem "Broadway" Tuckerem. Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W dniu 24.02.2019 r. Leszek Cichoński zawitał do Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie wraz ze swym koncertem i warsztatami gitarowymi "Gitarowy desant".

Na warsztaty było mnóstwo chętnych, lecz udział w nich mogło wziąć tylko 20 osób. Osoby te miały okazję uczyć się o światowej sławy mistrza, który podzielił się z nimi cennymi radami i wskazówkami.

Po warsztatach Leszek Cichoński dał pokaz swego kunsztu w koncercie, który na długo pozostanie w naszej pamięci.