18 maja odbyła się uroczysta inauguracja Uniwersytetu I Wieku w Zbuczynie. Funkcję Rektora pełnił Wójt Gminy Zbuczyn – Tomasz Hapunowicz, który wręczył dzieciom indeksy i wykonał w nich pierwszy wpis. ,,Mali studenci” otrzymali także birety, w których dumnie wrócili do domu.

Podczas spotkania obecni byli partnerzy projektu: Dariusz Cegiełkowski – zastępca Wójta Gminy Zbuczyn, Joanna Karpiarz – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbuczynie, przedstawiciele Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku w Zbuczynie - p. Janina Lewicka oraz p. Marek Kubak. Partnerom, a także wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za obecność w tym wyjątkowym dniu.

Po części oficjalnej w świat magii wprowadził wszystkich (i tych małych i tych dużych) Maciej Pęda – wielokrotny mistrz Polski w sztuce iluzji scenicznej oraz mikroiluzji. Z pewnością nie tylko dzieci zastanawiają się jak udało się iluzjoniście wykonać tyle niezwykłych sztuczek!

„Dlaczego robot się rusza?” - na to pytanie dzieci znajdą odpowiedź po innowacyjnych warsztatach z robotyki, które odbędą się już 25 maja!

Projekt dofinansowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.