25.08.2019 r. we wsi Krzesk-Majątek w gminie Zbuczyn odbyły się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Uroczystość  rozpoczęto Mszą Świętą o godz. 12 w kościele parafialnym, po której rozpoczął się konkurs na wieniec dożynkowy.

Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Niwa”, które zaprezentowały pieśni, przyśpiewki i tańce ludowe. Wokalnie czas umilały zespoły: „Ulibabki” ze Zbuczyna, „Folk Lacki” ze Stoku Lackiego, grupa „Białki” z Białk, zespół "Wiśniewiacy" z Wiśniewa, a także zespół „Przesmyczanki” z Przesmyk. Odbył się również  pokaz karate grupy sempaia Jacka Szymańskiego. Wieczorem na scenie zagościły także zespoły disco polo: „Start” i „Freestyle”. Gwiazdą wieczoru był Zenek Martyniuk, który zgromadził około 5000 tys. osób (szacunki policji).

Dożynkom towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego i rolniczego, degustacje produktów regionalnych wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zbuczyn. Była też okazja do spróbowania wojskowej grochówki. Na dzieci czekało mnóstwo darmowych atrakcji: dmuchańce, trampoliny, kule wodne, malowanie buziek i skręcanie balonów.

Swoją obecnością zaszczycili nas: minister zdrowia Waldemar Kraska, minister energii Krzysztof Tchórzewski, starosta powiatu Oberhavel pan Ludger Weskamp, przewodniczący rady powiatu Oberhavel pan Wolfgang Kruger, przewodniczący rady powiatu siedleckiego pan Marek Gorzała wraz z radnymi powiatowymi, przewodniczący rady gminy Zbuczyn Ireneusz Chomka.

Organizatorami Dożynek Powiatu Siedleckiego byli: Powiat Siedlecki, Gmina Zbuczyn, Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.

Sponsorami imprezy byli: PGE Polska Grupa Energetyczna, , Zeltech, Stadler, Rzeźnik, Elmo, Bozamet, Rodzinna Agencja Ubezpieczeniowa Lipińscy, Międzygminny Bank Spółdzielczy w Zbuczynie, Gazda Siedlce, Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, MTZ Korba, podlasie24, Życie Siedleckie, Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie i TV Wschód. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Grudzień 2019