W dniu 22 września 2019 r. małżeństwa zamieszkałe na terenie Gminy Zbuczyn świętowały 50-lecie pożycia małżeńskiego. Na uroczystość, która odbyła się w sali bankietowej ‘’Amadeo’’ w Zbuczynie przybyło dwanaście z piętnastu par świętujących w tym roku Złote Gody. Gości powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Jolanta Ługowska. Słowa życzeń przekazał również Proboszcz Parafii Zbuczyn- ks. Sławomir Brodawka. Po odśpiewaniu tradycyjnego ‘’sto lat’’ medale ‘’ za długoletnie pożycie małżeńskie’’ nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczał jubilatom Wójt Gminy Zbuczyn - Tomasz Hapunowicz. W uroczystości udział wzięła również Sekretarz Gminy Zbuczyn- Joanna Skolimowska-Szpura.

Dla uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek z lampką szampana, tortem oraz innymi słodkościami. Oprawą muzyczną czas naszym gościom umilał ‘’Podlaski Janko Muzykant’’- Mieczysław Borkowski , Wojciech Wiśniewski oraz chór ‘’Ulibabki’’ działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwał pracownik Urzędu Gminy – Paulina Wierzejska. Fotorelację wykonała Paulina Marciniak.

Małżeństwa 50 lat po ślubie, które obchodziły swe święto:

1. Alicja i Lucjan Sobiczewscy
2. Barbara i Jan Zbuccy