Do dnia zakończenia rodzinnego konkursu wielkanocnego "Wianek na drzwi", tj. 22 marca 2021 r. dostarczono do Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie 23 prace w kategorii: Rodzina.

Komisja w składzie:

• Dominika Kośla – artysta plastyk,

• Maciej Tołwiński – artysta, plastyk, grafik,

• Joanna Handzel – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie, koordynator konkursu,

po szczegółowym przeanalizowaniu wszystkich prac postanowiła wyłonić następujących laureatów:

Kategoria: RODZINA

I miejsca:

• Filip Borkowski, Aneta Borkowska, Stanisław Borkowski – Borki-Wyrki,

• Nela Hapunowicz, Aleksandra Hapunowicz, Marta Hapunowicz, Jerzy Tkaczyk – Zbuczyn.

II miejsca:

• Marcelina Wróbel, Marta Wróbel, Dorota Wróbel – Grodzisk,

• Sebastian Mazurek, Dagmara Mazurek, Monika Mazurek – Modrzew,

• Natalia Frańczuk, Anna Frańczuk – Modrzew.

III miejsca:

• Karolina Borkowska, Małgorzata Jasińska, Halina Jasińska – Wólka Kamienna,

• Marcel Izdebski, Michał Izdebski, Małgorzata Izdebska, Maria Sysik, Wiesława Sysik – Zbuczyn,

• Hanna Zdanowska, Ewelina Zdanowska – Zbuczyn.

Wyróżnienia:

Michał Urban, Helena Urban, Lidia Urban, Magdalena Urban, Robert Urban – Jasionka,

Anna Wasiłowska, Marta Wasiłowska, Agata Wasiłowska, Zbigniew Wasiłowski – Cielemęc,

Aleksander Sysik, Martyna Sysik – Zbuczyn,

Maja Pasiak, Lena Pasiak, Aneta Pasiak, Mariusz Pasiak – Zbuczyn,

Alicja Iwańczuk, Marzena Iwańczuk – Tchórzew,

Maja Iwańczuk, Piotr Iwańczuk, Paulina Iwańczuk – Tchórzew,

Aleksandra Borkowska, Maja Borkowska, Marzena Borkowska – Ługi-Rętki,

Liliana Nurzyńska, Witold Nurzyński, Alicja Nurzyńska, Małgorzata Nurzyńska, Tomasz Nurzyński – Jasionka,

Jan Rzążewski, Hanna Rzążewska, Filip Rzążewski, Anna Rzążewska, Piotr Rzążewski – Grochówka,

Kacper Borkowski, Karolina Borkowska – kol. Jasionka,

Aleksander Kamiński, Adam Kamiński, Magdalena Kamińska, Michał Kamiński – Stary Krzesk,

Aleksander Pietruszewski, Karolina Pietruszewska, Dawid Pietruszewski – Zbuczyn,

Szymon Skaruz, Julia Skaruz, Maja Skaruz, Jolanta Skaruz, Piotr Skaruz – Rówce,

Maja Wilczyńska, Justyna Wilczyńska – Łęcznowola,

Kamil Prochenka, Aleksandra Prochenka, Artur Prochenka – Rówce.

Komisja podczas oceny brała pod uwagę: pomysłowość, zgodność z tematyką Konkursu, walory estetyczne, samodzielność wykonanej pracy, jak i poszczególnych elementów, staranność wykonania, dobór materiałów, kompozycje.

Protokół konkursowy znajdziecie tutaj → pobierz

W Konkursie wzięło udział aż 77 Uczestników! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureaci są zobowiązani do odbioru nagród rzeczowych oraz prac konkursowych z siedziby Organizatorów, tj. Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie, ul. Jana Pawła II 3, 08-106 Zbuczyn od 29 marca 2021 r. (poniedziałek) do 02 kwietnia 2021 r (piątek).

Kilka słów o konkursie od jury:

Dominika Kośla: "Jest mi niezmiernie bardzo miło, że mogłam być członkiem jury w rodzinnym konkursie plastycznym WIANEK NA DRZWI. Każdy wianek wyróżniał się ciekawą kolorystyką, pomysłowością i starannością. Tym razem wybór najlepszych prac łatwy nie był. Każdy wianek przyciągał moją uwagę. Przy wyborze kierowałam się głównie oryginalnością, estetyką i starannością w wykonaniu. Jako artysta plastyk serdecznie zachęcam do brania udziału w konkursach plastycznych. Uważam, że tego typu konkursy, gdzie mogą brać udział jednocześnie całe rodziny, osoby w różnym wieku, wnoszą bardzo dużo dobrych emocji jak i pomagają zacieśniać więzi. Wygraną nie zawsze jest pierwsze miejsce. Wygraną jest to, że uwierzyliśmy w swój talent i umiemy się nim podzielić z innymi. Dziękuję dzieciom, rodzicom, dziadkom, ciociom, wujkom za wzięcie udziału w konkursie plastycznym WIANEK NA DRZWI i gratuluję wygranym. Życzę dalszych sukcesów".

Maciej Tołwiński: "Technika plecenia wianków nie jest łatwa.. wymaga zręczności, pieczołowitości  i pomyslowości. Prezentowane prace konkursowe posiadały te wszystkie cechy.. Za solidnością wykonania stał kunszt, pomysł, czasem opowieść a nawet żart.. Nagrodzone i wyróżnione prace cechowały się smakiem, misternością wykonania i oryginalnym podejściem do tematu".

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć ↓

[Fot. Cyprian Kucharuk]

O naszym Konkursie można przeczytać: