W dniach od 5 maja do 12 maja 2022 r., gośćmi Gminnej Biblioteki w Zbuczynie były przedszkolaki z Gminnego Przedszkola. Dzieci odkrywały tajniki biblioteki – towarzyszyły im spacery po bibliotece, mogły poruszać się po „labiryncie książkowym” jak określił jeden z przedszkolaków, rozmowy o kodeksie czytelnika oraz o potrzebie i wartościach czytania. Po zgłębieniu wiedzy, dzieci rozsiadały się wygodnie na kolorowych poduchach i słuchały pięknych opowiadań z książek pt.” Basia i biblioteka” oraz „Kicia Kocia w bibliotece”. Na koniec wizyt na dzieci czekały niespodzianki – otrzymały malowanki tematyczne oraz zakładki do książek.

Po wizytach przedszkolaków zwiększyła się liczba czytelników, co nas bardzo cieszy.

Zachęcamy i zapraszamy rodziców, aby ich pociechy były jak najczęstszymi gośćmi biblioteki – pokazujcie im piękny kolorowy świat - zgłębiony w pięknych kolorowych książkach.

Dzieci, które czytają (nawet komiksy!), lepiej się uczą, myślą pozytywnie, a ponieważ poziom wykształcenia wiąże się z sukcesem i zadowoleniem z życia, można przypuszczać, że są szczęśliwsze.”

Mirosława Bogacz

„Trzeba pamiętać, że okres dzieciństwa jest krótki. Ograniczona jest liczba książek, które można w tym czasie poznać, a jeszcze mniej na zawsze pokochać.”

– Janusz Dunin

Grupa 5-latków (5 maja 2022 r.)

Grupa 4-latków (6 maja 2022 r.)

Grupa 5-latków (6 maja 2022 r.)

Grupa 3-latków (10 maja 2022 r.)

Grupa 3-latków (12 maja 2022 r.)