W sobotę (3 października) odbyło się kolejne spotkanie w ramach zajęć „Przestrzeń wokół Nas”.

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie pod okiem Doroty Todorskiej robili pampuchy skibniewskie, według przepisu rodzinnego p. Małgorzaty Zaranek ze Szlaku Kulinarnego „Mazowiecka Micha Szlachecka”. Uwierzcie na słowo, palce lizać.

Być w Wólce Kamiennej i nie zobaczyć największego w Europie głazu narzutowego z rodzaju rapakiwi to grzech. Historię granitu ważącego przeszło 100 ton i lapidarium liczącego ponad 30 okazów opowiedział mieszkaniec Wólki Kamiennej, Tomasz Borkowski.

Projekt Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa „Przestrzeń współpracy-przestrzeń rozwoju” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Zadanie zakłada zajęcia dydaktyczne, wykłady i warsztaty w terenie dla Seniorów 65+. Trenerem jest Dorota Todorska.