Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie

i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie

zapraszają do udziału w Eliminacjach Gminnych online,

XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn, wyłonionych podczas Eliminacji Szkolnych w 3 kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I - III szkół podstawowych,
  • uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych,
  • uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych.

Konkurs recytatorski przebiega w 4 etapach:

• ELIMINACJE SZKOLNE - do 14 maja 2021 r. na terenie szkoły. Szkoła typuje trzech uczniów w każdej grupie wiekowej do udziału w eliminacjach gminnych lub miejskich. Po eliminacjach szkolnych należy skontaktować się z gminnym lub miejskim ośrodkiem kultury bądź biblioteką, które wyznaczą terminy następnego etapu.
  • ELIMINACJE GMINNE I MIEJSKIE - do 21 maja 2021 r. w gminnych i miejskich ośrodkach kultury lub w bibliotekach. Placówki te typują po trzech recytatorów w każdej grupie wiekowej do udziału w eliminacjach powiatowych.
  • ELIMINACJE POWIATOWE odbędą się w dniu 27 maja b.r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.
  • FINAŁ - 11 czerwca 2021 r. Forma finału uzależniona będzie od sytuacji związanej z pandemią. W przypadku udostępnienia ośrodków kultury dla publiczności koncert laureatów odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach (Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6, sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63). W przypadku ścisłych ograniczeń bądź zamknięcia ośrodków kultury dla publiczności, werdykt zostanie ogłoszony w formie on-line a nagrania laureatów zostaną opublikowane na kanale You Tube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. W przypadku ostatnim, odbiór nagród nastąpi po wcześniejszym ustaleniu konkretnych dat i godzin odbioru.

Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie należy przesłać prezentacje (nagrania) i wyniki eliminacji szkolnych wraz z dokumentacją /kartą zgłoszenia i załącznikami RODO/ przy pomocy platformy Wetransfer do 18 maja 2021 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Eliminacjach Gminnych, profesjonalna Komisja wyłoni laureatów, którzy zostaną zgłoszeni do Eliminacji Powiatowych.

Wszyscy uczestnicy Eliminacji Gminnych otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Wszelkie materiały i informacje o sposobie przeprowadzenia eliminacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.reymontowka.art.pl w zakładce XXXVII konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Regulamin konkursu → pobierz

Karta zgłoszenia → pobierz