Komisja Ekspertów Programu „Równać Szanse 2022 - Konkurs Małe Granty” przyznała Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zbuczynie dotację na zrealizowanie projektu pt. „Kręcimy wspomnienia”.
Na realizację tej inicjatywy otrzymaliśmy 10.000 zł! Projekt kierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. 


Krótko o programie "Równać Szanse": 
Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Civis Polonus, która od ponad 20 lat pracuje z młodzieżą z małych miejscowości rozwijając jej społeczne kompetencje przydatne w dorosłym życiu. Wspiera ciekawe inicjatywy społeczne służące wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży poprzez podnoszenie ich społecznych i emocjonalnych kompetencji. Co to oznacza w praktyce? „Równać Szanse” to przede wszystkim projekty realizowane przez młodzież, dzięki którym młodzi ludzie:

  • mogą poznać swoje możliwości oraz odkryć ścieżkę rozwoju, która ich zainteresuje (a w przyszłości może nawet zmieni się w ich pracę zawodową),
  • działają na rzecz lokalnej społeczności, pozyskują partnerów (np. wśród lokalnych przedsiębiorców),
  • nawiążą relacje i współpracę zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi,
  • będą samodzielnie planować, określać cele i realizować je, ale także podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność,
  • mają wsparcie dorosłych, którzy doradzają, ale nie zarządzają,
  • zdobędą doświadczenie oraz umocnią wiarę w siebie poprzed odnoszenie małych i dużych sukcesów,
  • odkryją, że pomimo młodego wieku, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! 


Nieco więcej o projekcie "Kręcimy wspomnienia":
Projekt będzie realizowany przez 6 miesięcy - od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r. - a jego osią tematyczną będzie kręcenie wspomnieniowych filmów do publikacji w Internecie. W ciągu tych kilku miesięcy powstanie seria krótkich filmów oraz jeden dłuższy, którego premiera odbędzie się w marcu w ramach finałowego zakończenia projektu. Młodzież samodzielnie zadecyduje o czym konkretnie będą poszczególne filmy. Zobaczą również, że do stworzenia ciekawego filmu wcale nie potrzebują 'wypasionego' sprzętu - wystarczy posiadać Smartfona lub iPhona. Zdobędą podstawową wiedzę o prawach autorskich, montażu wideo i audio, będą tworzyć scenariusze, ustalać terminy nagrań oraz zapraszać gości do udziału w filmach. Dodatkowo będą projektować materiały promocyjne swojej grupy (plakaty, ulotki, zaproszenia itp.) oraz nawiążą współpracę z lokalnymi mediami. Powstanie również strona na kanale społecznościowym wybranym przez młodych, na którym będą mogli promować swoje działania i chwalić się już utworzonymi pracami. Realizacja projektu będzie odbywać się przy wsparciu koordynatora, który zobowiązuje się do stworzenia przestrzeni na pomysły młodych i zapewnienia pełnej swobody do działania. Będzie doradzać i wspierać grupę, ale finalne decyzje będą podejmowane przez młodzież. 


Udział w projekcie jest całkowicie darmowy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 20 września 2022 r.

Zapraszamy 15 września 2022 r. na spotkanie informacyjne, na którym będziecie mogli osobiście porozmawiać z koordynatorem, lub do kontaktu telefonicznego pod numer 500 799 675. 

 

 

 
 

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty