Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel
Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej.

Mówi o sobie:
„Lubię poranny śpiew ptaków, wiatr od morza i cynamonową szarlotkę. Kocham dzieci, tajemnicze ogrody i słońce we włosach. A bajki jak gwiazdki z nieba, przychodzą do mnie nocą!

Lubię białe płatki śniegu, mruczenie kota i ciasteczka migdałowe. Kocham dzieci, muzykę Mozarta i zapach pomarańczy. A bajki przynosi mi poranne słońce!

Lubię niebo pełne gwiazd, wiatr w grzywie konia i ciepłe drożdżowe ciasto. Kocham dzieci, tajemnicze ogrody i słońce we włosach. A bajki zbieram jak kwiaty na łące!

Lubię spacer podczas deszczu, białe orchidee i lody czekoladowe. Kocham dzieci, muzykę
i motyle. A bajki przynosi mi wiatr!

Lubię niebo o zmierzchu, wiatr od morza i imbirową herbatę. Kocham dzieci, ptaki i anioły.
A bajki jak uśmiechy przychodzą do mnie niespodziewanie!”

10 listopada 2022 r. podczas spotkania autorskiego pt. "ZIUK - OPOWIEŚCI PATRIOTYCZNE" mówiła do dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu gminy Zbuczyn oraz 5-latków z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie o Józefie Piłsudskim, patriotyzmie, świętach narodowych. Piękna scenografia w barwach narodowych dodawała spotkaniu świątecznej atmosfery i powagi. Po spotkaniu dzieci otrzymały flagi oraz baloniki biało czerwone. Aby zatrzymać wspomnienia nadszedł czas na zdjęcia, autografy. 

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu 6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022. 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty