Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 11 maja 2020 r.

 

1. Biblioteki ograniczają swoją działalność do wypożyczeń i zwrotów zbiorów bibliotecznych, wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi i młodzieżą, spotkania autorskie, itp. zostają odwołane.

2. Czytelnicy będą obsługiwani w holach pojedynczo z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikiem a czytelnikiem (minimum 2 m)  bez umożliwienia wolnego dostępu do księgozbioru, w holu jednorazowo może przebywać max. 1 osoba.

3. Biblioteki umożliwiają umówienia wizyty w bibliotece na konkretną godzinę oraz zamówienia książek telefonicznie lub mailowo.

4. Wypożyczenia i zwroty zbiorów będą się odbywały przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Bibliotekarze i czytelnicy zobligowani są do stosowania maseczek ochronnych i rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcji rąk.

5. Zwracanych do biblioteki zbiorów nie należy dezynfekować.

6. Każdy zwrócony egzemplarz poddany będzie 3 dniowej kwarantannie. Biblioteki wydzielą odrębne miejsca na półkach lub biurkach. Po upływie okresu kwarantanny książki będą włączone do wypożyczeń.

7. Regularnie (kilka razy w ciągu dnia) bibliotekarze będą dezynfekować powierzchnie wspólne, z którymi stykać się będą użytkownicy, np.: klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, itp.

8. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy zaniechali wizyt w bibliotekach.

 

Dnia 28.04.2020 r. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym opracowało wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Zachęcamy do zapoznanie się z nimi:
https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty