27 sierpnia 2017r. odbył się już po raz 6. Piknik Rodzinny w Starym Krzesku. Nawet burza i deszcz nie był w stanie popsuć nam tak pięknego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie wraz z sołectwem Starego Krzeska przygotował wiele atrakcji: występy Studia Piosenki działającego przy GOK Zbuczyn, alpinistyczna wieża skrzynek, warsztaty rzeźbiarskie pod okiem Roberta Sadło, malowanie buziek dla najmłodszych a także darmowy popcorn i kiełbaski z grilla.
Głównym punktem programu była II Olimpiada Rodzinna. Warunkiem wzięcia udziału w Olimpiadzie był skład drużyn: 2 osoby dorosłe + dziecko, spokrewnione ze sobą.
W tym roku udział wzięło 4 rodziny:
I miejsce - rodzina Chromińskich
II miejsce - rodzina Skóra
III miejsce - rodzina Sprzączak
IV miejsce - rodzina Łempickich.
Po zakończeniu rywalizacji wszystkie drużyny zgodnie stwierdziły, że nie liczą się nagrody tylko wspaniała zabawa w gronie rodziny.
Nagrody rzeczowe zostały sfinansowane ze środków Gminy Zbuczyn w ramach inicjatywy lokalnej 2017.