8 marca w sali widowiskowej GOK odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu zespołu "Seniorynki".

„Seniorynki” to panie i panowie po 60. roku życia, którzy od kilku lat tworzą zespół wokalny działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wigoru i poczucia humoru może im pozazdrościć niejeden nastolatek, a mądrości życiowe można od nich czerpać pełnymi garściami.
Znani są w całym regionie, stale odbierają gratulacje i laury, a ich występy to prawdziwe pokazy umiejętności wokalno-aktorskich. Pomysł na utworzenie zespołu zrodził się w głowie Danuty Kalinowskiej, zwanej sokołowską Hanką Bielicką. Jest kierownikiem artystycznym zespołu, tworzy własne teksty do znanych i lubianych piosenek, ponadto pisze wiersze, które w humorystyczny sposób nawiązują do życia codziennego oraz podejmują dialog międzypokoleniowy.
Seniorynki po raz pierwszy skradły serca Zbuczyńskiej publiczności podczas swego brawurowego występu z okazji I Dnia Seniora Gminy Zbuczyn. Tak zaczęła się wspaniała przyjaźń między Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Zbuczynie i w Sokołowie Podlaskim.