Warsztaty artystyczne dla laureatów i uczestników X Jubileuszowego Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej AROUND THE MUSIC odbyły się w dniach 9-11.08.2021 r. w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Krzesku.

Miały na celu doskonalenie umiejętności wokalnych i artystycznych uczestników.

Warsztaty były współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach i firmę A. T. Trading. 

Informacje o instruktorach prowadzących warsztaty:

- Monika Urlik – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel. W wieku dziewięciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie. W 1998 rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz została laureatką III nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej Instrumentów Smyczkowych. Rok później zwyciężyła w X Festiwalu Piosenki „Karolek” we Wrocławiu. W 2000 zdobyła I nagrodę na VII Festiwalu Piosenki Angielskiej „Olimp” we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, otrzymała również wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”.

W 2002 zdobyła drugą nagrodę w finale Szansy na sukces odbywającym się w Sali Kongresowej, a także wzięła udział w programie Droga do gwiazd. W 2003 rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W 2004 rozpoczęła edukację muzyczną na wydziale rozrywkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2005 założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospelowego „Tribe of Alma”, z którym zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. Również w 2005 została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time After Time” Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego pt. Esende Mylffon w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny pt. Nie wie nikt, na którym pracowała z Aleksandrem Milwiwem-Baronem i Markiem Błaszczykiem. Album promowała utworami „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, które zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu TVN Prawo Agaty. W czerwcu wykonała utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena podczas koncertu SuperDebiutów w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. W 2019 zaśpiewała piosenkę „Krąg życia” w filmie Król Lew.
- warsztaty językowe prowadzone przez lektorów Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua Siedlce. Warsztaty językowe pomogą mają na celu doskonalenie umiejętności fonetycznych uczestników z zakresu swobodnego posługiwania się językiem angielskim.

- Iwona Miłobędzka – ukończyła studia na Akademii Podlaskiej na kierunku pedagogika z plastyką, dyplom w pracowni rzeźby Michała Gardzińskiego, stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce. W latach 2006-2019 prowadziła pracownię plastyczną działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Pomysłodawczyni i koordynator projektu „Mistrz i uczeń” – pleneru artystycznego dla szczególnie uzdolnionej młodzieży z powiatu siedleckiego. Pomysłodawczyni i instruktor projektów z zakresu edukacji kulturalnej prowadzonych przez „Klub Ludzi Twórczych”, jak też SOKiAL. W dziedzinie sztuk plastycznych interesuje się malarstwem, eksperymentem twórczym oraz działaniem w przestrzeni publicznej.

- Manufaktura Dźwięków Alicja i Michał Ostromeccy – to muzyczne przedsięwzięcie małżeństwa Ostromeckich, od niemal dekady artystycznie kształcą młodzież: wokalnie, instrumentalnie, tanecznie. Edukację i pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywali w Krakowie, Warszawie i Płocku, podczas studiów i różnych inicjatyw artystycznych. Obecnie również koncertują, obsługują wydarzenia artystyczne konferansjersko, technicznie. Alicja ma na swoim koncie pracę reżyserską, jako scenarzystka i aktorka z różnymi grupami i inicjatywami teatralnymi, Michał zaś prowadzi studio nagrań oraz pracuje jako multiinstrumentalista i wokalista. Od lat związani są z „Sokołowską kulturą”, a od dwóch lat współpracują także z Teatrem Studio Buffo w Warszawie jako partner w dziedzinie edukacji – są certyfikowanymi trenerami wokalnymi, prowadzą placówkę Studio Piosenki „Metro” na wschodnim Mazowszu (Siedlce, Węgrów, Sokołów Podlaski).

- Agnieszka i Robert Kot – dyplomowani instruktorzy i choreografowie tańca nowoczesnego. Od lat pracują z dziećmi i młodzieżą przekazując im pasję i radość z tańca. Swoją taneczną przygodę rozpoczęli w siedleckim zespole Caro-Dance osiągając tam tytuły Mistrza Polski, Europy i Świata. W wieloletniej karierze współpracowali również z wieloma znanymi artystami, m. in. z zespołem Ich Troje, tworząc mu oprawę sceniczną koncertów.

- Anna Harke – instruktor, kierownik produkcji, aktorka, inspicjent, sufler, a także kostiumolog. Pracuje w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce od 2011 roku, od początku działając w Teatrze ES i Studiu Teatralnym im. Jacka Woszczerowicza. Z wykształcenia jest prawnikiem. W ciągu zaledwie 7 lat wyprodukowała 14 spektakli teatralnych. Była kierownikiem produkcji spektakli Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza: „Moralność Pani Dulskiej”, „Iwona księżniczka Burgunda”, „Skąpiec” oraz kierownikiem produkcji spektakli Teatru ES m.in. : „O piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela”, „Wolę żyć”, „Dzień Drugi”, „Za co giniemy”, „Kantata na cztery skrzydła”,  „Mały Książę”, „Bajkowe Siedlce – nasza mała Ojczyzna”, „Misterium o Miłosiernym  Samarytaninie”, „Antygona”, „Duszek Śmieciuszek”.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Zbuczynie
tel.: 500 799 675
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl 
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn

Gminna Biblioteka Publiczna
w Zbuczynie

tel.: 515 783 251
e-mail: kontakt@gokzbuczyn.pl
adres: ul. Jana Pawła II 3,
08-106 Zbuczyn
godz. pracy: pn-pt od 9.00 do 17.00

Nasze plakaty